2014. szeptember 6., szombat

s04e14 - új lakók :D

Nászajándékba kaptunk négy Ikea-ajándékkártyát (összesen 90.000 Ft értékben!), amiket ma sebtiben el is költöttünk, persze hozzátéve a sajátunkból is, úgyhogy íme két új bútor a gyönyörű nagyszobába:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S19927279/

Benedek fantasztikus új íróasztala (én találtam!): http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00245719/#/40245717

2014. augusztus 10., vasárnap

s04e12 - DNP - parketta

Sajnos képet egyelőre nem tudok feltenni, mert a gépem tegnap óta nem érzékeli a memóriakártyát (amivel tegnapelőttig az égvilágon semmi baja nem volt...), de kész a parkettázás is! :) Tegnapelőtt este leraktuk az aljzatkiegyenlítő fóliát, aztán tegnap reggel negyed 9-kor nekiálltunk, és kb. fél 12-re kész is lettünk. Délutánra maradtak a szegélylécek, szegény B. sokat tökölt velük, mert a nagyszobában két ajtó is van. Sajnos most a szobaajtóval nagyon rosszul jártunk, mert eredetileg új küszöböt szerettünk volna csinálni, ahogy a másik két szobában is, de egész egyszerűen nem tudtuk kiszedni a régit, így viszont a parketta és a küszöb között van egy 1 cm-s rés (amit az új, szélesebb küszöb miatt hagytunk); ráadásul amikor az ajtót visszaemeltük a helyére (kb. két hónap után), kiderült, hogy a parketta magasabban van, mint a padlószőnyeg volt, és az ajtót nem igazán lehet kinyitni, úgyhogy szegény B.-nek még le kellett vagdosnia az aljából vagy fél cm-t, baromi nehéz volt, és jó ronda is lett, de legalább felülről nem látszik, és ki lehet nyitni az ajtót.
Most nagytakarítunk minden helyiségben, hogy az esküvőre úgy menjünk, mint akiknek normális és tiszta a lakása. :P Már csak egy nagy dolog maradt az esküvő előttre, az ajtócsere, ami aug. 19-én délelőtt lesz. Már várom, hogy rendesen be lehessen zárni az ajtót :D
Amúgy párhuzamosan tervezzük, hogy a nagyszobát hogy fogjuk újra berendezni, mert az a terv, hogy az eredeti polcrendszernek csak egy részét építjük vissza, veszünk egy kis kanapét (kinyithatós-kétszemélyeset), meg egy íróasztalt B.-nek, plusz visszavisszük az én íróasztalomat is, meg a két fotelt, meg a kisasztalt... Talán a jövő hétvégén pár polcot már vissza tudunk tenni. Meglátjuk.

2014. július 24., csütörtök

a helyzet fokozódik

Nos. A terv szerint szombaton NAGYON festünk. Aztán két hét múlva (aug. 9-10.) parkettázunk. Aztán aug. 19-én beszerelik az új bejárati ajtót (és érzékeny búcsút veszünk a régitől, ami minden nyitáskor-csutáskor bömbölt, plusz szar mindkét zár), ami szuperbiztonságos, és ráadásul buborékos mintát csinálnak rá :D Aztán...