2014. június 22., vasárnap

s04e09 - fénylő borostyán

Whatever... sose gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz eldönteni, milyen színű legyen a nagyszoba. A Sárga és a Zöld Szobák, meg a Kék Előszoba miatt ellőttünk minden használható alapszínt, úgyhogy ma legalább húsz percet töltöttünk a hárombetűs áruház festékes polcai előtt, hogy mi legyen, és szóba jött világoslila, világoszöld, bézs, sötétebb zöld, napsárga, halványrózsaszín, drapp, szóval tényleg minden. Végül a napsütötte borostyán mellett döntöttünk (igenis napsütötte, mert eredetileg słoneczny bursztyn, és ki tud itt lengyelül, a hárombetűs áruház vagy én? :P), mert az sárga is, szép is, de nem túl sötét. Reméljük. Állítólag ilyen lesz (a gyerek sajnos/szerencsére nem jár hozzá):


A festés tervezett időpontja júl. 12-13., de B. emlegetett olyasmit, hogy Ő ki tud festeni egyedül is, szóval lehet, hogy meglepiből megcsinálja, amíg én nem leszek itthon (jún. 25-júl. 8.)... :) 

2014. május 25., vasárnap

s04e05 - a kert :)

Paradicsom, egy tő szamóca, kapor és búzavirág :)

s04e04 - DNP - már majdnem padlófelszedő-állapotban

Ma egy csomó mindent átköltöztettünk, szétszedtünk, kidobtunk stb. a nagyszobából. Az eredmény:





A folyamat néhány lépése pedig:


A volt polc, amit röviddel ezután szétszedtünk és lehordtunk a pincébe.

Itt még áll az íróasztalom, Benedek széke, Béla akváriuma...
De aztán szétszedtük az íróasztalomat, és mindent, ami benne/rajta volt, letettünk a földre (szigorúan ideiglenesen). 
A Sárga Szoba, ami most raktár - itt van az összes könyv (amiket időközben mind katalogizáltunk, ezerötszázvalahány példány!), CD, DVD és bakelitlemez. És most itt van az asztalom is.