2014. augusztus 10., vasárnap

s04e12 - DNP - parketta

Sajnos képet egyelőre nem tudok feltenni, mert a gépem tegnap óta nem érzékeli a memóriakártyát (amivel tegnapelőttig az égvilágon semmi baja nem volt...), de kész a parkettázás is! :) Tegnapelőtt este leraktuk az aljzatkiegyenlítő fóliát, aztán tegnap reggel negyed 9-kor nekiálltunk, és kb. fél 12-re kész is lettünk. Délutánra maradtak a szegélylécek, szegény B. sokat tökölt velük, mert a nagyszobában két ajtó is van. Sajnos most a szobaajtóval nagyon rosszul jártunk, mert eredetileg új küszöböt szerettünk volna csinálni, ahogy a másik két szobában is, de egész egyszerűen nem tudtuk kiszedni a régit, így viszont a parketta és a küszöb között van egy 1 cm-s rés (amit az új, szélesebb küszöb miatt hagytunk); ráadásul amikor az ajtót visszaemeltük a helyére (kb. két hónap után), kiderült, hogy a parketta magasabban van, mint a padlószőnyeg volt, és az ajtót nem igazán lehet kinyitni, úgyhogy szegény B.-nek még le kellett vagdosnia az aljából vagy fél cm-t, baromi nehéz volt, és jó ronda is lett, de legalább felülről nem látszik, és ki lehet nyitni az ajtót.
Most nagytakarítunk minden helyiségben, hogy az esküvőre úgy menjünk, mint akiknek normális és tiszta a lakása. :P Már csak egy nagy dolog maradt az esküvő előttre, az ajtócsere, ami aug. 19-én délelőtt lesz. Már várom, hogy rendesen be lehessen zárni az ajtót :D
Amúgy párhuzamosan tervezzük, hogy a nagyszobát hogy fogjuk újra berendezni, mert az a terv, hogy az eredeti polcrendszernek csak egy részét építjük vissza, veszünk egy kis kanapét (kinyithatós-kétszemélyeset), meg egy íróasztalt B.-nek, plusz visszavisszük az én íróasztalomat is, meg a két fotelt, meg a kisasztalt... Talán a jövő hétvégén pár polcot már vissza tudunk tenni. Meglátjuk.

2014. július 24., csütörtök

a helyzet fokozódik

Nos. A terv szerint szombaton NAGYON festünk. Aztán két hét múlva (aug. 9-10.) parkettázunk. Aztán aug. 19-én beszerelik az új bejárati ajtót (és érzékeny búcsút veszünk a régitől, ami minden nyitáskor-csutáskor bömbölt, plusz szar mindkét zár), ami szuperbiztonságos, és ráadásul buborékos mintát csinálnak rá :D Aztán...

2014. június 22., vasárnap

s04e09 - fénylő borostyán

Whatever... sose gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz eldönteni, milyen színű legyen a nagyszoba. A Sárga és a Zöld Szobák, meg a Kék Előszoba miatt ellőttünk minden használható alapszínt, úgyhogy ma legalább húsz percet töltöttünk a hárombetűs áruház festékes polcai előtt, hogy mi legyen, és szóba jött világoslila, világoszöld, bézs, sötétebb zöld, napsárga, halványrózsaszín, drapp, szóval tényleg minden. Végül a napsütötte borostyán mellett döntöttünk (igenis napsütötte, mert eredetileg słoneczny bursztyn, és ki tud itt lengyelül, a hárombetűs áruház vagy én? :P), mert az sárga is, szép is, de nem túl sötét. Reméljük. Állítólag ilyen lesz (a gyerek sajnos/szerencsére nem jár hozzá):


A festés tervezett időpontja júl. 12-13., de B. emlegetett olyasmit, hogy Ő ki tud festeni egyedül is, szóval lehet, hogy meglepiből megcsinálja, amíg én nem leszek itthon (jún. 25-júl. 8.)... :)